2021 februárjában még sokan bíztak abban, hogy megmenekülhet a Márványmenyasszony, számtalan cikk is született a témában. A bizakodás nem volt alaptalan, hiszen lakossági felzúdulás hatására elindult az épület műemléki védettségi eljárása. A Várnegyed c. kerületi újság márciusi számában Csány Éva főépítésszel megjelent interjú részletesen foglalkozott az egykori vendéglő épületének helyzetével. Ebben arról tájékoztatja a kerületi lakosokat, hogy az eredetileg a Miniszterelnökség kezdeményezésére 2021-ben megítélt ideiglenes műemléki védelem egy éves időtartama most január végén lejárt. Az ideiglenes műemléki védelmet ezen egy év alatt nem véglegesítették az I. kerületi főépítész tájékoztatása szerint. A Várnegyed újságban megjelentek szerint, szeretnék meggyőzni a tervezőt és a befektetőt, hogy az épület földszintjén alakítsanak ki egy vendéglőnek alkalmas korszerű helyiséget.
,,A beruházás véleményezése az I. kerületi Tervtanács elé kerül, és a szakvéleményt a polgármester írja alá. Kétségtelen azonban, hogy az engedélyeztetési eljárás már nem a mi hatáskörünk, a végső fázis a Kormányhivatalhoz tartozik. Mindezek ellenére úgy érzem, hogy ebben a helyzetben is rendelkezünk némi alkupozícióval” – fogalmazott a főépítész.
Idén május végén írta meg az Építészfórum, hogy beadták a bontási kérelmet a Márványmenyasszony épületére. A cikkben szerepel, hogy az ingatlanra ugyan tavaly sikerült ideiglenes védelmet szerezni, ám építészeti értékek hiányában műemléki védettséget nem kaphatott és az ÉTDR-ben felbukkant a bontási kérelem. A látványtervek még nem érhetőek el. A szerző megjegyzi, hogy befektetői oldalról érthető az igény arra, hogy a profitmaximalizálás érdekében ilyen értékes környezetben az addigi egyszintes házakat többszintes épületek váltsák fel, „ám kérdés, hogy érdemes-e mindezt hagyni egy profitorientált, minőségi anyagokat nagyban nélkülöző lakóépületért”.