A Tabán a világ közepe címmel könyv jelent meg Szabó Zoltán Attila író, költő, újságíró, rendező, szerkesztő-műsorvezető tollából. A kötet „… mintapéldánya a magas színvonalú, szépirodalmi értékkel bíró szociográfiának” – olvasható Lukács Sándor, Kossuth-díjas színművész, költő utószavában.
Az olvasó a kortárs irodalom és a minőségi újságírás ritka találkozásának lehet tanúja: egyszerre élvezheti a közelmúltat megjelenítő prózai írások játékosságát, drámai humorát, és mélyülhet el a Tabán (Rácváros) kultúrtörténetében, helytörténetében – szól a beharangozó. A Kisteleki Dóra illusztrációival, valamint képanyaggal és dokumentumokkal gazdagított mű a személyes történetekre, a családi emlékezetre is ügyel. Ezek a visszaemlékezések segítenek közelebb hozni a régi tabáni miliőt és életérzést.
Szabó Zoltán Attila művében – mások mellett – emlékeiről, s a városrészről vall Zórád Ernő leánya, Aba-Novák Vilmos unokája, Molnár-C. Pál unokája és dédunokája, valamint Márton András, Sipos Lajos, Gablini Gábor, Tompa János, Nagy Antal, Horváth Charlie, Török Ádám. A szerző Krúdy Gyula és Casanova kalandos útjait is követi; szépséges asszonyokról regél, kávéházakba, cukrászdákba, kocsmákba, grundokra, rockszeánszokra invitál, jellegzetesen tabáni ízekkel, receptekkel ismertet meg – olvashatjuk a könyvhöz fűzött leírásban.
A könyv szerzője Szabó Zoltán Attila író, költő, újságíró, kommunikációs szakember, több dokumentumfilm és irodalmi est rendezője, televíziós műsorok szerkesztő-műsorvezetője. A Nyugat Plusz folyóirat alapító-főszerkesztője. Pályája során olyan lapok közölték/közlik írásait, mint a Magyar Hírlap, a Magyar Nemzet, a Népszava, a Képmás, az OPUS, az Új Szó, a 168 Óra, a Der Neue Pester Lloyd. Néhány korábbi könyve: Volt egyszer egy filmgyár (2000), Gershwin szerelmei (2017), Tabló (2020), K.Ö.R. (2021), Újnyugat Antológia (2021).