500 ezer forint keretösszeg erejéig segíti az I. kerületi családok gyermekvállalását Budavár két fideszes képviselője, Dr. Sándor Péterné és Marschall Máté felajánlása. A projekt szakmai megvalósításában Fazekas Csilla, a Budai Polgári Közösség elnöke vesz részt.
A magyar kezdeményezésű, nemzetközi hagyományőrző-szociális mozgalomhoz csatlakozók fabölcsők adományozásával kisközösségeket ösztönöznek arra, hogy a gyermekeket vállaló családoknak kiemelt figyelmet szenteljenek. A Vándorbölcső mozgalmat a 2012-ben azzal a céllal indították, hogy felelevenítse azt a régi hagyományt, amikor a kisbabákat még bölcsőben ringatták és a kiságyak több nemzedéken keresztül családról családra jártak. A kezdeményezéshez 2012-ben csatlakozott a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom, akikkel közösen hat vándorbölcsőt adományoztak különböző közösségeket képviselő szervezeteknek, amelyek vállalták, hogy gondoskodnak a bölcsők vándoroltatásáról.
A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom bölcsőinek a célja, hogy a közösségteremtés eszközei legyenek. Azon túl, hogy újabb és újabb babákat ringathatnak majd, jelképei annak, hogy a gyermekvállalás közös ügy. A bölcsők minden családnál pár hónapot töltenek, amíg az a kisbabának kényelmes, majd közvetlenül vagy sorsolás után továbbadják egy másik családnak, ahova épp újszülött érkezik.
Jelentkezni a www.budaipolgarikozosseg.hu oldalon lehet.
A ringatózó kiságy használata az újszülötteknél segíti az idegrendszer fejlődését, az egyensúlyérzék kialakulását és stabilitást is jelent a babáknak: a ringató mozgás a születés előtti időszakot idézi fel bennük, amitől könnyebben megnyugszanak.
Az I. kerület a statisztikai adatok alapján a lakosság korcsoport összetételét tekintve egy idős kerület, ezért az előterjesztő képviselők úgy gondolják, minden eszközzel támogatni kell a fiatal családok kerületbe költözését és itt maradását. Ennek egyik módja lehet a Budavári Vándorbölcső hagyományának megteremtése. A Budavári Vándorbölcső kerületen belüli „vándoroltatására” és az ehhez kapcsolódó program kidolgozására pedig a Budai Polgári Kör egyesületet javasolták, hiszen alaptevékenységükhöz illeszkedik a közösségépítésnek ezen módja, és a kerületi vándorbölcső megteremtésének gondolata is az Egyesülettől származik.